Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Huśtawka do ogrodu – na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas wybierania

Właściciele ogrodów przy domu mają mnóstwo możliwości na ich zagospodarowanie. Jednym z oryginalniejszych, a z całą pewnością praktycznych pomysłów, jest kupno jakiejś huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa to świetne miejsce na relaks, huśtając się można coś poczytać, zwyczajnie posiedzieć, a nawet zdrzemnąć.

Wybór najlepszej huśtawki powinien być uzależniony od kilku spraw. Po pierwsze duże znaczenie ma ilość miejsca w ogrodzie. Jeśli ogólna powierzchnia nie jest zbyt duża, to raczej powinno się zrezygnować z większych wersji.

Najczęściej spotykany stelaż huśtawki ogrodowej dla trzech użytkowników będzie długi nawet na 2,5 metra, tak więc cała konstrukcja będzie zajmować kawałek terenu. Trzeba też mieć na uwadze metodę montowania. W przypadku większych modeli jest zalecane, żeby były one stawiane na utwardzone powierzchni, takiej jak betonowe konstrukcje czy żwir. Kolejną rzeczą, o której trzeba pomyśleć, jest zapewnienie bezpieczeństwa. Pomimo że w pierwszym momencie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać zwyczajnym sprzętem, na którym ciężko coś poważnego sobie zrobić, to w praktyce jest to trochę inaczej.

Jeśli pod ciężarem paru osób coś popęka, to taka usterka może się skończyć poważnym wypadkiem. Dlatego duże znaczenie ma maksymalne obciążenie. Musi ono być co najmniej dziesięć procent większe od całościowej masy korzystających ze sprzętu osób, ale jeśli będzie trochę więcej, to nic się nie stanie. Przy czym należy dokładnie sprawdzić nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale też cały osprzęt, to znaczy łańcuchy , liny, tuleje czy sprężyny. Każda z wymienionych części decyduje o udźwigu, ale również o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY