Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odpowiednie terrarium do hodowli żółwia

Wiele osób zamiast najczęściej wybieranych kotów i psów podejmuje decyzję o posiadaniu jakiegoś innego zwierzęcia. Często ich wybór pada wtedy na żółwie, które są stosunkowo proste w pielęgnacji, nie wymagające zbyt dużo, a jednocześnie często żyjące znacznie dłużej niż właściciel. W sklepach zoologicznych można znaleźć wiele gatunków żółwi, różniących się od siebie ostateczną wielkością, dietą i wymaganiami.

Warto zatem przed podjęciem decyzji nieco o tym poczytać lub też porozmawiać ze specjalistą, żeby wybrać gatunek który najbardziej będzie odpowiadał oczekiwaniom. Duże znaczenie będzie miało to, czy wybrany żółw będzie lądowy czy wodno-lądowy.

Zasada ogólnie jest taka, że te gady powinny być trzymane w warunkach jak najbardziej podobnych do występujących w ich naturze. Dlatego też w tym drugim przypadku konieczne także będzie zagwarantowanie odpowiedniego zapasu wody, tak żeby żółw po prostu mógł w niej popływać. W tym celu najlepsze będzie odpowiednie terrarium z wyposażeniem, jakie należy dopasować do wybranego gatunku. Chodzi tu przede wszystkim o wielkość, i to dorosłego żółwia, bo nie ma sensu kupować paru różnych terrariów i je co chwilę wymieniać.

Istotne jest również to, żeby zapewnić odpowiedni rodzaj podłoża, a w przypadku żółwi wodnych także miejsce do kąpieli. W przypadku niektórych gatunków konieczne będzie zachowanie odpowiedniej temperatury, co będzie oznaczało konieczność kupienia odpowiednich grzałek. Szczęśliwie nie ma z tym dzisiaj żadnych problemów, bo wystarczy sprawdzić jakiś terrarium sklep i w nim się znajdzie wszystko co niezbędne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY