Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nałóg i trudności z psychiką – przetestuj pomoc

Terapeuci zajmujący się kwestią uzależnień zgodnie twierdzą, że mechanizm uzależnienia jest pokrewny obojętnie od tego, co jest przedmiotem uzależnienia. Mniejsza o to, czy jednostka jest uzależniona od seksu, niejedzenia, jak jest w wypadku anoreksji czy również narkotyków Bazowym pytaniem neurobiologów, psychologów oraz psychiatrów jest to, czy podłożem uzależnienia będzie biologia lub psychika, to znaczy, czy procesy biologiczne zachodzące w mózgu odpowiadają za uzależnienia.

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle znacząca, albowiem to warunkuje sposób leczenia, jeżeli albowiem jest wina psychiki, to leczenie może polegać na psychoterapii, tudzież jeśli jest to wina procesów zachodzących w mózgu, może być prowadzone leczenie farmakologiczne – tutaj pomoże ibogaina. Prowadzone były badania na bliźniakach jednojajowych jak też różnojajowych, które były dziećmi alkoholików, a wychowywane były w różnych rodzinach.

Badania te wskazały, iż jest szansę dziedziczenia pewnego rodzaju zakłóceń neurologicznych czy także biochemicznych, jakie przyczyniają się do rozwoju alkoholizmu w przyszłym tychże dzieci. Badania przeprowadzane na zwierzętach potwierdziły te same wyniki co na bliźniętach, czyli, że jest większa podatność na tolerowanie alkoholu, czy też preferencji do picia alkoholu. Wyniki tych badań zainicjowały poszukiwania genów odpowiadających za rozwój pijaństwa. Nie ma jednej przyczyny choroby alkoholowej, na ogół są niesłychanie przeróżne i dlatego przyjmuje się polietiologiczną genezę prowadzącą do uzależnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY