Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób wychować szczeniaka? Zabawa oraz tresura

Jeżeli w stworzonym przez nas domu przebywa szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia musimy zastanowić się nad jego prawidłowym wychowaniem. Jest to ważne zwłaszcza, w następstwie tego, iż już pierwsze miesiące życia każdego psa mają duże znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeśli nasza opieka wobec czworonoga będzie prawidłowa, błyskawicznie zauważymy w jego zachowaniu pozytywne przymiotniki.

Jeżeli pragniemy wychować czworonoga od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, aby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, albowiem do tego czasu pragnie troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie pieska z hodowli musimy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, bowiem w ten sposób naszego pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeśli wybieramy psa z hodowli musimy pamiętać również o książeczce zdrowia pieska, w której to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy też uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy tak właściwie już wybrany przez nas piesek znajdzie się w naszym mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł wypocząć i pobawić się. Ewidentnie powinniśmy schować przedmioty typu piłki dla psa sklep, jakie dotąd leżały na niższych półkach, bowiem pies mógłby zaintrygować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie powinniśmy obserwować jego wszelkie zachowania? W przypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy także meble zareagujmy oraz spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić również dla czworonoga odpowiednie zabawki, najlepiej twarde, bowiem pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Jest kilka zasad, do jakich należałoby się zastosować, by wychowanie naszego psa przebiegało w sposób miły i bezkonfliktowy. Przede wszystkim nie karcimy go za to, iż zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeżeli go ukarzemy ma okazję on pomyśleć, że kara jest za to, iż załatwia się on najzwyczajniej w świecie w opisującej nas obecności. To sprawi, że pies w czasie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby także chwalić psa oraz nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY