Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy w naszym kraju można w legalny sposób pilotować samoloty

Osoby marzące o samodzielnym lataniu obecnie mogą takie marzenia po prostu spełnić. Jeżeli ktoś bowiem spełnia określone warunki, także jeśli chodzi i zdrowie, to może się zapisać na dedykowany kurs i zrobić uprawnienia pilota. Takie kursy lotnicze organizowane są przez liczne szkoły, ale trzeba powiedzieć od razu że nie jest to tania i prosta rzecz. Chętny na samym początku musi się liczyć z koniecznością wydania między dwadzieścia a trzydzieści tysięcy złotych. Bierze się to z tego, że samoloty są drogimi w zakupie i utrzymaniu maszynami, a instruktorzy z dużym doświadczeniem również wymagają odpowiednich pensji.

Takie kwoty będą dotyczyć podstawowej licencji, która pozwala na wykonywanie lotów niewielkimi, jednosilnikowymi samolotami. Jeżeli ktoś chciałby kontynuować tę przygodę, to na następne etapy przeznaczyć będzie musiał kilka razy wyższe kwoty. Chętni na pilotowanie zdawać też sobie muszą sprawę z faktu, że będzie ich czekać naprawdę dużo nauki. Szkoła lotnicza zapewni oczywiście wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe obejmujące potrzebne zagadnienia, lecz i tak kursanci muszą sporo swojego czasu spędzić na uczeniu się tego wszystkiego. Teoria obejmuje liczne zagadnienia, począwszy od konstrukcji samolotu i prawne aspekty aż po łączność, nawigację czy meteorologię.

Powinna ona trwać minimum sto lekcyjnych, w wielu szkołach zrealizować ją można zarówno w ośrodku szkoleniowym jak również zdalnie. Z kolei część praktyczna obejmuje 45 godzin w powietrzu, w czasie których kandydat na pilota powinien zdobyć umiejętności bezpiecznego operowania samolotem. Wtedy też odbywa swój dziewiczy lot wraz z instruktorem, a także uczy się obsługiwać wszystkie przyrządy. Po zakończeniu kursu jest przeprowadzany egzamin wewnętrzny, po którego zdaniu można przystąpić do egzaminu państwowego. Nie jest on łatwy, ponieważ jest wówczas weryfikowana kompleksowo wiedza egzaminowanych, ale jeżeli ktoś dobrze się do tego przygotuje, to powinien go bez problemów zdać. A wtedy wymarzona licencja pilota faktycznie się stanie prawdziwa i realna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY