Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ptak Roku: plebiscyt który ma za zadanie rozpoznawanie ptaków żyjących w Polsce

Ptak Roku to konkurs mający na celu rozpoznawanie ptaków żyjących na terenie Polski. Jego autorem jest Tadeusz Rudzik, który ptaki polskie opisuje na specjalnie w tym z celów zaprojektowanej witrynie www. Celem akcji jest wybór interesującego z gatunków ptaka żyjącego na terenie Polski. Internauci mają możliwość uzyskać jednocześnie dużo wiadomości na temat wytypowanego przez siebie ptactwa, jak i innych ptaków. W akcji na 2025 rok do plebiscytu skierowane zostały: Phasianus colchicus, gajówka, kląskawka, mysikrólik, przepiórka, Luscinia megarhynchos, trzcinniczek, czajka, jarzębatka, kowalik, oknówka, puszczyk, śmieszka, zaganiacz, czubatka, Apus apus, lerka, Emberiza schoeniclus, raniuszek i Anthus pratensis.

Plebiscyt przygotowywany jest od 2022 roku i dotychczasowo zwyciężyły gatunki ptaków takie jak: Emberiza citrinella, słowik szary i wilga zwyczajna. Plebiscyt jest znany nie tylko w Polsce, gdyż odbywa się w wielu innych państwach. Jego misją jest promowanie odpowiedzialności za świat przyrody, gdyż ludzie mogą być bardziej świadomi tego, iż nie są jedynym gatunkiem zamieszkujących planetę. Oddawanie głosów bazuje na tym, że dana osoba może wytypować tylko jeden z gatunków ptactwa w ciągu 365 dni. Reakcje są policzone bezzwłocznie za pośrednictwem aplikacji. Jeśli dwa takie same ptaki zyskają taką samą liczbę głosów, to wygrywa taki, jaki uzyskał jako pierwszy 100 głosów podczas głosowania.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY