Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej specjalista uzna, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. Podczas rozmowy uwzględnione są czynniki takie jak: rodzaj problemu, pozostałe schorzenia pacjenta, brane leki, przebyte wcześniej pobyty w szpitalu i zabiegi operacyjne, urazy z przeszłości. W trakcie rozmowy ma miejsce też analiza siły mięśniowej pacjenta i może być zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywrócić sprawność w zakresie narządu ruchu.

Można na przykład oczekiwać: przywracania pełnej sprawności po kontuzji, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź zmniejszenia odczuwania dolegliwości w przypadkach bólu i dyskomfortu. Abstrahując od tego, z czym zmaga się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócić rolę układu ruchu. Rehabilitanci przygotowują tempo i zakres treningów indywidualnie dla wszystkich pacjentów.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny wzmocni osłabione mięśnie, przywraca zakres ruchu, jak i poprawi całą sprawność. W Sports Medic może także odbywać się rehabilitacja chorych po operacjach, bazująca na na stosowaniu się do rekomendacji lekarzy i wracaniu do normalnego trybu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także korzystać sportowcy po przebytych urazach. Można na rehabilitację zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Na dodatek, choroby w takiej placówce poddawane leczeniu są również z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej w chorobach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W ośrodku wykonywane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, opierające się na ocenie stanu układu kostno – biodrowego razem z wykonaniem USG bioderek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY