Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Z jakiego powodu osoby podróżujące do Stanów muszą dokonać zgłoszenia w ESTA?

Stany Zjednoczone mają ogromnie dużo do zaoferowania jeśli chodzi o turystykę. Na ich dokładne zwiedzenie i zobaczenie wszystkich atrakcji trzeba by mieć co najmniej kilka miesięcy. Na szczęście dziś osoby które chcą wybrać się w taką długą podróż, mają znacznie prościej niż jeszcze parę lat temu. Przed rokiem 2019 zamierzając wlecieć na terytorium Stanów każdy posiadać musiał ważną wizę. A przyznanie takiej wiązało się z potrzebą złożenia odpowiedniego wniosku, dokonania opłaty i rozmowy z konsulem. I wcale nie było żadnej gwarancji, że koniec końców otrzyma się taką wizę, bowiem praktycznie wszystko zależało od humoru jednego człowieka.

Dzisiaj nasz kraj jest obsługiwany w bez potrzeby posiadania wiz, co oznacza że przyjazd do Stanów w celach turystycznych lub medycznych będzie wymagać rejestracji w systemie ESTA. Sama rejestracja jest stosunkowo prosta, przede wszystkim wymaga wypełnienia dedykowanego formularza na stronie. Koniecznym warunkiem jest posiadanie paszportu z chipem, jego numer także jest jednym z koniecznych elementów zgłoszenia. Otrzymane zezwolenie ma ważność dwóch lat, i jego dysponent może w tym czasie wiele razy latać do Stanów Zjednoczonych.

Jeśli z jakiejś przyczyny wniosek esta do stanów będzie negatywny, to wówczas pozostaje standardowa procedura o wizę, z rozmową z urzędnikiem konsulatu. Przy wypełnianiu formularza ESTA dobrze jest czasem poprosić o pomoc jakiegoś pośrednika. Dokładnie on zweryfikuje składane dokumenty, czy jest z nimi wszystko w należytym porządku, a dodatkowo w razie ewentualnych problemów posłuży pełnym wsparciem i pomocą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY